KĀPĒC BIŠU VASKS

Bišu vasks ir unikāls materiāls ar ko strādāt. Tas dabiski sastopams dažādās krāsās - sākot no krēmkrāsas baltas, pat rozā, oranžu, spilgti dzeltenu un beidzot ar tumši brūnu - atkarībā no ziediem, no kā bites barojas, un zināmā mērā no tā, kā biškopis ir apstrādājis vasku.

Tā kā tas ir dabīgs produkts, tas mēdz atšķirties, un katra diena strādājot ar bišu vasku ir savādāka. LATCANDLE tas ir viens no priekiem būt bišu vaska sveču ražotājam ... neviena diena nav kā iepriekšējā! Kas paliek nemainīgs ilgo pētījumu, attīstības, izmēģinājumu un kļūdu dēļ, ir:

  • bišu vaska svecēm ir gaišāks gaismas spektrs nekā parafīna, sojas vai palmu vaska svecēm, bišu vaskam ir visaugstākā, cilvēkam zināmā, vaska kušanas temperatūra, un tāpēc, kad bišu vaska svece ir pareizi izgatavota (un tā netiek dedzināta caurvējā), tā nepilēs un dakts izdegs pareizā ātrumā;
  • LATCANDLE bišu vaska svece vienmēr degs ilgāk nekā salīdzinoši liela parafīna, sojas vai palmu vaska svece;
  • LATCANDLE bišu vaska svecei vienmēr būs zeltaināka liesma nekā parafīna, sojas vai palmu vaska svecei (jo mūsu vasks nav balināts ar ķīmiskām vielām).

LATCANDLE bišu vaska svece, kas izgatavota no 100% dabīga Latvijas bišu vaska un tīras kokvilnas daktis, vienmēr būs arī dabiska alternatīva parafīnam (petroķīmiskajam blakusproduktam) un sojas vai palmu vaskam (abi ir hidrogenētas eļļas).

Pareizi dedzinot, LATCANDLE svece nedūmos un nenopilēs, un mūsu daktis nesadalīsies un neieslīgs pašu vaskā. Lai uzzinātu vairāk, dodieties uz Padomi.

Mēdz teikt, ka bišu vaska svece ir arī dabiska jonizētājs, kad tā deg, tā attīra telpas gaisu no putekļiem, ziedputekšņiem, smakām, pelējumu, atstājot vieglu, dabīgu medus aromātu.

Iegādājoties LATCANDLE sveces, jūs ne tikai iegūstat pasakainu dāvanu sev vai kādam īpašam cilvēkam, bet arī dāvināt daudzos citos līmeņos - jūsu veselībai (attīrot telpā gaisu, kuru elpojat), videi (bez toksiskiem dūmiem), un Latvijai kopumā (atbalstot biškopjus un viņu bišu saimes), kā arī talantīgus un uzņēmīgus vietējos amatniekus un uzņēmējus (kas palīdz izgatavot LATCANDLE sveces- sākot no veidnēm līdz pat iepakojuma izveidošanu).

Bišu vaska izgatavošana
Lai saražotu vienu kilogramu bišu vaska, strādīgā bite apēd apmēram 9 kilogramus medu, lido 480 000 kilometru un apmeklē 67 miljonus ziedu!

Bišu vaska ir dabīgs jonizators
Bišu vaska sveces sadedzina dūmus un attīra gaisu. Kā svece attīra gaisu? Bišu vasks ir dabīgs jonizators - sadegot tas izdala negatīvos jonus. 
Pie citiem dabīgiem jonizatoriem pieder ūdens (okeāni, ūdenskritumi, lietus utt.) un augi. Sarežģīti ir iekārtot ūdenskritumu vai lietus mežu savā viesistabā vai dārga elektriskā jonizatora iegāde, tad bišu vaska sveču dedzināšana ir vienkāršākais un efektīvākais veids telpas gaisa attīrīšanai.
Zinātniski pierādīts, ka vienīgā cilvēcei zināmā "degviela", kas rada līdzsvarotu negatīvo jonu, ir tīrs bišu vasks… Mātes Dabas kopšana. Un pārsteidzoši ir tas, ka dabīgā bišu vaska svece sadedzina putekļus un toksiskos izgarojumus, pievelkot tos tuvāk svecei, izmantojot konvekcijas spēku - jūs ievērosiet, ka, jo putekļaināka ir jūsu vide, jo tumšāks kļūs vaska baseins ap jūsu dakti svecē.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka viss, kas peld gaisā, to dara tāpēc, ka tas ir “pozitīvi uzlādēts” - tas ietver putekļus, ziedputekšņus, smakas, vīrusus, baktērijas, mikrobus un pat toksiskas atliekas un izmešus no mājsaimniecības piederumiem. Smakas paliek. Visi šie toksīni rada potenciālu risku veselībai, jo tie dzīvo gaisā, ko jūs elpojat. Bišu vasks, sadegot, izstaro negatīvos jonus, kas saistās ar pozitīvajiem joniem, izveidojot pilnīgu molekulu, kas ir smagāka par gaisu un tādējādi nokrīt uz zemes.

Dedzinot LATCANDLE 100% dabīgās bišu vaska sveces pāris reizes nedēļā un pāris reizes nedēļā nosūcot putekļus, jūsu mājas būs tīrākas, smarža saldāka un gaiss, ko elpojat, būs daudz veselīgāks.

Bišu vasks ZIED
Laika gaitā, un īpaši vēsākā laikā, bišu vasks dabiski uzsāk “ziedēšanu” - tas izpaužas kā balta "sarma" uz jūsu vaska sveces virskārtas. Tas ir dabisks process, un tas neietekmē sveces kvalitāti vai degšanas kvalitāti - patiesībā tā ir vēl viena pazīme, ka svece ir 100% bišu vasks. Lai atbrīvotos no ziedēšanas, parīvējiet sveci ar siltām rokām, ar mikro šķiedras lupatiņu viegli noslaukiet sveci vai arī izmantojiet fēnu ar siltu gaisa plūsmu.

Tīras kokvilnas dakts
LATCANDLE sveču izgatavošanā izmantojam tīras kokvilnas daktis. Mēs neizmantojam daktis ar piejaukumiem - kas mēdz būt svins, cinks, varš, papīrs vai jebkura cita veida piejaukums. Lielākie sveču dakts ražotāji veic testēšanu ar parafīna svecēm, jo tas ir lētāk, bet bišu vaska sveces izdeg savādāk, jo ir cits vaska blīvums, tas burtiski nozīmē vairāku nedēļu ilgu dakts pārbaudi, lai pārliecinātos, ka katrai svecei ir piemeklēta pareizā dakts.

Tieši šī - mūsu stingrā apņemšanās, neatkarīgi no laika, kas vajadzīgs, lai nodrošinātu LATCANDLE sveces pareizu izdegšanu - ir viens no mūsu galvenajiem atšķirības elementiem no citiem bišu vaska sveču ražotājiem.

Jau daudzus gadus ir zināmas briesmas, ko rada sveču degļa izmantošana uz svina bāzes. Šī iemesla dēļ vairāki sveču izgatavotāji sāka izmantot daktis, kuru pamatā ir cinks. Tomēr ASV pētījumos ir atklāts, ka no dakts ar cinka piejaukumu, joprojām izgaro svins tādā līmenī, kas var pārsniegt EPA gaisa kvalitātes standartus. Turklāt lielākā daļā importēto sveču, it īpaši no Ķīnas, joprojām tiek izmantotas pilnā svina daktis.

Tātad, kur ir šķērslis? Kāpēc visi neveido dabīgas bišu vaska sveces?
Galvenais iemesls ir izmaksas. Bišu vasks kā izejviela vairumtirdzniecības līmenī maksā apmēram 50 reizes vairāk par parafīnu un 20 reizes pārsniedz sojas vai palmu vaska cenu. Diemžēl, tā kā patērētāji neapzinās, ka dzīves telpā deg petroķīmiskās vielas vai balinātas, hidrogenētas eļļas, viņi nevēlas maksāt bišu vaska sveces cenu.


Mazliet ekonomikas pamati...pieņemsim, par parafīna sveci patreiz maksājat 3 EUR, tā kā bišu vasks maksā 50 reizes lielāku cenu, ja mēs gribētu pārdot līdzīgas sveces robežās, par šo sveci no bišu vaska būs jāmaksā 150 EUR. Un tas ir pirms ņemat vērā, ka visas bišu vaska sveces tiek izgatavotas ar rokām (tātad darbaspēka izmaksas ir augstas). Pieņemot, ka konkrētā veida svece tiek pārdota par 7 EUR (un jūs iegūsiet apmēram 8 reizes ilgāku degšanas laiku nekā parafīna svece būtu degusi), Jūs redzēsiet, ka bišu vaska sveču ražotāji strādā ar pieticīgām piemaksām un faktiski dabīgās bišu vaska sveces ne tikai dod labumu Jūsu veselībai, bet arī ļauj krietni ieekonomēt!